FLORIM
CEDIT MATRICE

Projekt „Matrice” czerpie inspiracje z nowoczesnej włoskiej architektury, harmonii podziałów i cementowych struktur z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Kolekcja została zaprojektowana przez duet z Turynu – Barbarę Brondi i Marco Rainò z biura  BRH+, wyróżnia ich eksperymentalne, twórcze podejście oraz łączenie wielu odrębnych dyscyplin w procesie projektowym. Ich ulubionym materiałem jest beton przez swoją surowość, wszechstronność i prostotę.

Aby docenić głębię projektu podjętego przez Barbarę Brondi i Marco Rainò dla Cedit, konieczne jest, aby rozpocząć od tytułu, który nosi kolekcja. We współczesnym zastosowaniu termin Matrice w języku włoskim odnosi się do matrycy lub formy używanej do reprodukcji obiektu, ale jego pochodzenie jest znacznie bardziej odległe, a znaczenie jest bliższe angielskiej „matrycy”, co oznacza podstawową podstawę czegoś. Korzeń tego słowa odnosi się do Matera lub matka: imię Matrice odnosi się zatem do pochodzenia lub przyczyny czegoś.

Jest to kolekcja przeznaczona na ściany, podłogi wewnętrzne i nawierzchnie zewnętrzne. Matrice oferuje moduły w skali architektonicznej i różnych rozmiarach, dzięki opracowaniu „płyt wielkoformatowych” eliminuje efekt wizualnej regularnej siatki. Dzięki temu wizualnemu zabiegowi, formy geometryczne są postrzegane jako wyłaniające się z gęstych, szarych powierzchni betonowych.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

11 maja 2017