Drukuj

Cersaie 2015

cersaie2015Prezentujemy przegląd nowości, które zaprezentowane zostały przez naszych głównych dostawców, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii. Poniżej przegląd premierowych kolekcji z wyróżnieniem aktualnych kierunków rozwoju technologii i wzornictwa. -

Mint 240 2Duże formaty płyt produkowane są już nie tylko w zredukowanej grubości 3,5 czy 6 mm, ale także w klasycznej technologii. Po upowszechnieniu się formatu 75x150 cm, przyszła pora na kolejny krok, czyli przekroczenie granicy 2 metrów długości jednocentymetrowych płyt. Ceramiche Caesar wprowadziło do trzech nowych kolekcji format 120x240, występujący w odmianie lappato (półpolerowanej) w wariancie 119,5x239,5 cm. Płyty charakteryzują się tylko nieznacznie zmniejszoną grubością wynoszącą 9 mm. Warto wspomnieć w tym punkcie także o pojawieniu się na rynku cienkich wielkoformatowych gresów kolekcji Magnum grupy Florim, w skład której wchodzi także marka Rex, której jesteśmy dystrybutorem. Płyty osiągają maksymalny rozmiar 160x320 cm i wytwarzane są w technologii Continua +, różniącej się nieco od metod produkcyjnych stosowanych przez innych producentów tego typu materiałów.

P brl 1 mood 2Płytki heksagonalne i dekorowane. Producenci, na fali renesansu płytek dekorowanych odwołujących się do tradycji i historii, wciąż poszerzają asortyment materiałów w tym stylu. Marca Corona, po bardzo udanym debiucie kolekcji Terra, zaprezentowała na targach nową linię Bricklane (na zdjęciu obok), w której obok heksagonów, także dekorowanych, znalazły się płytki imitujące cegłę. Kolorystyka całości utrzymana jest w ciepłych barwach ziemi, a struktura powierzchni „postarzana” z charakterystycznymi przetarciami i śladami użytkowania. Elementy heksagonalne, składane z elementów, tak jak mozaika, znaleźć można także w inspirowanej kamieniem nowej kolekcji StoneOne. Kolejną nowością od Marca Corona jest linia Forme, inspirowana wenecjańskim terazzo rozpowszechnionym we Włoszech od czasów Imperium Rzymskiego.

Elapse squares 3Gresy inspirowane materiałami budowlanymi, takimi jak kamień, szczególnie marmur, drewno, beton czy nawet metal. Firma Ceramiche Caesar zaprezentowała podczas CERSAIE 2015 dwie zupełnie nowe kolekcje – Elapse oraz Vibe – pierwsza nawiązuje do kamienia, druga do drewna – w obu przypadkach estetyka materiałów utrzymana jest w stylu „vintage”, czyli wygląd płytek został celowo i świadomie postarzony. Idąc z duchem czasów, projektanci firmy Caesar, zazwyczaj minimalistyczni i powściągliwi w zdobieniu płytek, tym razem zaproponowali bardzo różnorodną i szeroką ofertę płytek dekorowanych, szczególnie w kolekcji Elapse. Interesującym rozwiązaniem (na zdjęciu obok) są wspólne kompozycje dekorów złożone z płytek obu kolekcji.

 

ERGON6 2P nlx hall grey zenithMinione kilkanaście miesięcy to okres ogromnej popularności gresów wzorowanych na gładkich płytach marmurowych, w wydaniu matowym i błyszczącym, zaznaczony premierami takich kolekcji jak Anima od Ceramiche Caesar, DeLuxe od Marca Corona, Prestigio od Refina czy Dreaming od Lea Ceramiche, i wielu, wielu innych… Na tegorocznych CERSAIE firma Marca Corona pokazała linię NewLuxe (na zdjęciu z lewej), która – na co wskazuje nazwa – nawiązuje do wcześniej zaprezentowanej „marmurowej” kolekcji DeLuxe. Seria NewLuxe jednak, w odróżnieniu od poprzedniczki o zdecydowanie klasycznej stylistyce, zaprojektowana została w modernistycznym, współczesnym duchu, z zachowaniem elegancji i ekskluzywności. Spośród zaprezentowanych na targach nowości wyróżnić można również nawiązującą do drewna linię .3wood firmy Leonardo z uwagi na zastosowany format płyt, których długość sięga 180 cm, przekraczając graniczne w ostatnich latach w kolekcjach wielu producentów 150 centymetrów. W ciekawym kierunku poszukiwań nowości poszła firma Ergon przedstawiając dwie kolekcje inspirowane metalem - Metal.IT i Metalstyle (na zdjęciu z prawej).

Jesteśmy solidni

Rzetelna Firma
 
Certyfikat Wiarygodnosci Creditreform 250x250 baner
 
Gepard min

Nasze atuty

 • Bogata i różnorodna oferta
 • Ciekawa i duża ekspozycja
 • Profesjonalne doradztwo
 • Doświadczenie w obsłudze inwestycji
 • Szybkie i sprawne dostawy
 • Dogodne godziny pracy

Produkty

W naszej ofercie znajdziecie:

 • Gresy najwyższej jakości
 • Beton architektoniczny
 • Glazurę
 • Mozaiki ceramiczne, szklane i kamienne
 • Konglomerat kwarcowy
 • Kamień naturalny
 • Chemię budowlaną
 • Systemy uszczelnień

Salon i kontakt

Godziny otwarcia salonu:
poniedziałek - piątek: 8 - 18
sobota: 9 - 13.30

Dane kontaktowe:

Biuro, ekspozycja, magazyn:
Bartycka 175. lok. 4, Warszawa
tel. (22) 651 05 41, 840 71 51
tel. (22) 891 44 65
kom. 504 103 850
e-mail: info@dav.com.pl
fax (22) 891 44 65