Drukuj

Wiosenne nowości Refina - kolekcje Bricklane, Baita i Larix Out 2.0

BRICKLANE PICK 30x30 01Mamy przyjemność zaprezentować Państwu trzy najnowsze kolekcje włoskiego producenta Refin Ceramiche - Bricklane, Baita oraz Larix w wersji Out2.0.

Bricklane

Kolekcje Frame i Frame Up wyznaczyły nowy kierunek we wzornictwie firmy Refin, który przynosi współczesną i oryginalną interpretację motywów historycznych. Nowa kolekcja Bricklane kontynuuje ten wątek, ale w nieco inny sposób. Bazą materiałową płytek pozostaje nowoczesne tworzywo gresowe, jednakże zastosowane wzory stanowią wierne reprodukcje konkretnych, oryginalnych i istniejących historycznych motywów, bez interpretacji artystycznej, jak w przypadku Frame. Dekoracje na płytkach odwzorowują pieczołowicie stan zastany zabytkowych zdobień, łącznie ze śladami użytkowania, takimi jak przetarcia, zarysowania i przebarwienia.

Inaczej niż w obydwu edycjach kolekcji Frame, które składają się wyłącznie z płytek dekorowanych, Bricklane oferuje płytki bazowe w 5 kolorach - Beige, Trend, Light, Umber, Grey - oraz w 4 formatach: 60x60, 30x60, 45x45 i 30x30 cm. Dwa wymienione jako ostatnie, najmniejsze formaty, dostępne są w wersji nierektyfikowanej, rozmiar 30x60 cm produkowany jest jako rektyfikowany i nierektyfikowany, największe w kolekcji płytki 60x60 cm oferowane są tylko jako rektyfikowane. Nie zabrakło części specjalnych - cokołów wyoblonych 7x60 cm oraz kształtek stopnicowych prostych w formacie 30x60 cm i narożnych 30x30 cm. Składnikiem wyróżniającym kolekcję są płytki dekorowane Pick Out w 32 wzorach będących bezpośrednim przeniesieniem motywów historycznych. Wymieszane losowo dekory dostępne są w opakowaniach zawierających po 11 sztuk. Produkowane są w formacie 30x30 cm w wersji rektyfikowanej i nierektyfikowanej. Uzupełnieniem urozmaiconej oferty płytek jest mozaika typu "brick" o module 30x60 cm.

Kolory kolekcji Bricklane

Przykładowe dekory Pick Out

Aranżacje

Baita

Baita jest modyfikacją kolekcji Mansion, z której zaczerpnięty został charakterystyczny rysunek wzoru ułożonego z desek, ale dostosowany do formatu 60x60 cm. Dla przypomnienia - płytki Mansion dostępne są w formacie 75x75 cm. Z kolei kolory płytek i opisujące je znane już nazwy - takie jak Fresh, Natural, Shade, Sun - pochodzą z linii Larix.

Wzory płytek

Aranżacje

Larix Out2.0

Refin Ceramiche w swojej ofercie posiada również system podłóg tarasowych złożonych z płytek o zwiększonej do 20 mm grubości i podwyższonej antypoślizgowości, które  mogą być instalowane na specjalnych dystansach jako posadzka tarasów zewnętrznych bądź kładzione swobodnie na odpowiednio przygotowanym podłożu jako nawierzchnia ogrodów. Rodzina produktów Out2.0 uzupełniona została właśnie o kolekcję Larix, z której kolory Natural, Shade oraz Sun dostępne będą w wersji o grubości 20 mm i w formacie 60x60 cm. Płytki o wzornictwie odwzorowującym naturalne drewno mogą być atrakcyjną propozycją na posadzkę tarasów.

Jesteśmy solidni

Rzetelna Firma
 
Certyfikat Wiarygodnosci Creditreform 250x250 baner
 
Gepard min

Nasze atuty

 • Bogata i różnorodna oferta
 • Ciekawa i duża ekspozycja
 • Profesjonalne doradztwo
 • Doświadczenie w obsłudze inwestycji
 • Szybkie i sprawne dostawy
 • Dogodne godziny pracy

Produkty

W naszej ofercie znajdziecie:

 • Gresy najwyższej jakości
 • Beton architektoniczny
 • Glazurę
 • Mozaiki ceramiczne, szklane i kamienne
 • Konglomerat kwarcowy
 • Kamień naturalny
 • Chemię budowlaną
 • Systemy uszczelnień

Salon i kontakt

Godziny otwarcia salonu:
poniedziałek - piątek: 8 - 18
sobota: 9 - 13.30

Dane kontaktowe:

Biuro, ekspozycja, magazyn:
Bartycka 175. lok. 4, Warszawa
tel. (22) 651 05 41, 840 71 51
tel. (22) 891 44 65
kom. 504 103 850
e-mail: info@dav.com.pl
fax (22) 891 44 65