Drukuj

Cersaie 2013 - Bolonia, 23-27 września

cersaie 2013Podczas tegorocznych targów Cersaie 2013, które miały miejsce w Bolonii w dniach 23-27 września 2013, widoczna była kontynuacja mocno zaznaczonego ostatnio trendu ukierunkowanego na coraz doskonalsze odwzorowanie w ceramice materiałów naturalnych, takich jak kamień oraz drewno. Firma Ceramiche Caesar zaprezentowała dwie nowe kolekcje: Verse oraz Life. Płytki pierwszej z nich, z charakterystycznym podłużnym rysunkiem żył, nawiązują wprost do kamienia trawertynowego, natomiast drugiej – odwzorowują drewno, a nieustannie rozwijana technologia produkcji pozwoliła na wydobycie struktury tego materiału w takim stopniu, że materiał w dotyku sprawia wrażenie prawdziwych desek. Warto dodać, że kolekcja ta oferuje jeden z największych formatów na rynku o rozmiarach 22,5x180 cm.

Coraz większe formaty płyt to kolejne wyzwanie, które stawiają sobie producenci gresu w ostatnich latach. Podczas gdy jeszcze nie tak dawno za format duży uznawany był 60x60 cm, teraz stanowi on rozmiar podstawowy, a coraz powszechniejszy staje się moduł 75 cm i jego wielokrotność, który jako jedna z pierwszych zaproponowała kilka lat temu firma Graniti Fiandre w nowatorskiej kolekcji Extreme. W oparciu o ten moduł projektowane są także najnowsze kolekcje firmy Refin, która podobnie jak Caesar zaprezentowała na targach linię nawiązującą do drewna o nazwie Barrique oraz linię Artwork interpretującą motywy historycznych tynków weneckich. W obu z nich formaty bazują na module 75 cm, a największe płytki dostępne są w rozmiarach 25x150 cm i 75x150 cm.

Wspomniana wcześniej firma Graniti Fiandre skoncentrowała się na rozwoju kolekcji płyt wielkoformatowych Maximum, która pod względem wzornictwa a także dostępnych rozmiarów elementów mocno nawiązuje do materiałów naturalnych, wpisując się znakomicie w obecne trendy. Dzięki zredukowaniu grubości gresu do 6 mm, a co za tym idzie masy elementów, możliwa jest produkcja płyt o maksymalnych rozmiarach 150x300 cm, przypominających wielkością kamienne slaby. Producent wzbogacił kolekcję Marmi Maximum o nowe formaty – 100x300 cm i 100x100 cm – oraz wzory nawiązujące do kamienia.

Niejako na drugim biegunie w stosunku do płytek cienkich znalazły się płytki pogrubiane, o grubości 20 mm, których dotychczasową ofertę wiele firm w tym roku znacznie rozszerzyło i uatrakcyjniło. Gres tego typu przeznaczony jest na posadzki tarasów, a dzięki montażowi na podpórkach proces instalacji zostaje znacznie uproszczony, możliwy jest także demontaż i ponowne użycie materiałów. Warto dodać, że ze względów technologicznych poprawna instalacja posadzek na tarasach techniką klasyczną, szczególnie usytuowanych nad innymi pomieszczeniami, gdzie ważne jest odpowiednie ułożenie warstw uszczelniających i izolujących, nie jest zadaniem łatwym, szczególnie w polskich warunkach klimatycznych. Rozwiązania takie jak AExtra firmy Caesar, OUT 2.0 Refin czy HI-THICK produkcji Marca Corona pozwalają więc znacznie ułatwić i przyspieszyć prace montażowe, uniezależniając je dodatkowo od wpływu czynników atmosferycznych.

Na koniec naszego podsumowania targów w Bolonii warto zwrócić uwagę na renesans płytek w stylu marokańskim oraz majolik. Wzornictwo tego typu przestało być już domeną producentów oferujących materiały stylizowane na historyczne a zainteresowały się nim firmy promujące do tej pory nowoczesną a nawet awangardową stylistykę. W tym miejscu należy wyróżnić szczególnie drugą odsłonę znanej już serii Frame o nazwie Frame Up producenta Refin. Pierwsza edycja tej kolekcji otrzymała w czerwcu 2013 r. srebrny medal European Design Awards. Nowa edycja, tak samo jak poprzednia, przynosi współczesną interpretację wzorów znanych z cementowych płytek marokańskich w sposób udany wpisanych w format 60x60 cm, oczywiście kolekcja została wzbogacona o nowe modele. Charakterystycznym motywem tych kolekcji jest także losowe mieszanie różnych wzorów. Podobne jak dla Frame inspiracje odnaleźć można w serii Made firmy Ascot, z kolei w nowej kolekcji firmy Marca Corona o nazwie Coralli wzornictwo jest bliższe tradycyjnemu.

Galeria zdjęć prezentująca nowości:

Jesteśmy solidni

Rzetelna Firma
 
Certyfikat Wiarygodnosci Creditreform 250x250 baner
 
Gepard min

Nasze atuty

 • Bogata i różnorodna oferta
 • Ciekawa i duża ekspozycja
 • Profesjonalne doradztwo
 • Doświadczenie w obsłudze inwestycji
 • Szybkie i sprawne dostawy
 • Dogodne godziny pracy

Produkty

W naszej ofercie znajdziecie:

 • Gresy najwyższej jakości
 • Beton architektoniczny
 • Glazurę
 • Mozaiki ceramiczne, szklane i kamienne
 • Konglomerat kwarcowy
 • Kamień naturalny
 • Chemię budowlaną
 • Systemy uszczelnień

Salon i kontakt

Godziny otwarcia salonu:
poniedziałek - piątek: 8 - 18
sobota: 9 - 13.30

Dane kontaktowe:

Biuro, ekspozycja, magazyn:
Bartycka 175. lok. 4, Warszawa
tel. (22) 651 05 41, 840 71 51
tel. (22) 891 44 65
kom. 504 103 850
e-mail: info@dav.com.pl
fax (22) 891 44 65