• header1
 • P 4d bagno hexagonwhite
 • header3
 • REFIN Mansion-Arcade-75x75
 • CAESAR-nocciola-7530
 • REFIN - linia GRAFFITI, gres porcelanowy 75x75cm
 • MARCA CORONA - linia 4D
 • CAESAR - linia CARE, gres porcelanowy Urban Grey 60x60cm
 • REFIN - linia MANSION, gres porcelanowy Arcade 75x75cm
 • CAESAR - linia ROOT, gres porcelanowy Nocciola 120x20cm

DAV-IMPORT jest głównym importerem płytek ceramicznych - gresu, glazury, klinkieru - renomowanych producentów:

Ceramiche Caesar, Marca Corona 1741, Refin Ceramiche, Graniti Fiandre, Stone Italiana, Leonardo Ceramica, La Faenza Ceramica, Ascot Ceramiche, Dom Ceramiche, Powergres, Cotto d'Este, Cotto d'Este Kerlite, Lea Ceramiche, Lea Ceramiche Slimtech, Panaria Ceramica, Laminam, Argelith Bodenkeramik, Be Concrete, Naxos Ceramiche, Monocibec Ceramiche, Century Ceramiche, Verde 1999, Ricchetti, Ricchetti Roberto Cavalli, Ricchetti Manifattura del Duca, Sichenia, Rex Ceramiche Artistiche, Brix, Ceramica Vogue, Ceramica Bardelli, Self, Cercom, CIR Manifatture Ceramiche, Momo Design, Serenissima Ceramiche, Provenza, Ergon, Impronta Italgraniti, Sicis, Bisazza, Vitrex Mosaici, Iluxe, Petracer's Ceramics, Mosaic del Sur, Q-bo Project, Effepimarmi, Eco Ceramica, Arkadia Ceramica, Manufaktura Nakomiady, w tym wyłącznym importerem i dystrybutorem CE.SI. oraz Royal Mosa.

O wyjątkowości oferty stanowi nie tylko bogactwo stylistyczne dostępnych produktów, ale także różnorodność materiałów - od klasycznej glazury, przez gres, szkło, stal nierdzewną, konglomerat kwarcowy, bambus, aż po żywice barwione w masie czy beton architektoniczny.

INSPIRACJE

b73469e24f6c581d13b4615f2fb669bc

Zapraszamy do zwiedzania naszych galerii inspiracji, realizacji, wydarzeń

REFERENCJE

dav-katalogi

Zrealizowaliśmy już wiele inwestycji, dostarczając materiały na budowy w całej Polsce.
Zobacz listę obiektów referencyjnych

Drukuj

Szczęśliwa 7ka

Płytki z kolekcji Pietre di Borgogna są gresową wersją kamienia burgundzkiego, z typowymi dla tego materiału rysami, plamkami,  „żyłkami”, a także odcieniami od jasnych beży do szarości. Grafika płytek oraz nasycenie barw są  nieregularne,  gdzieniegdzie pojawiają się ślady na kształt muszli. Wykończenie powierzchni gresowej „na gładko” i w strukturze podkreśla dążenie do jak najwierniejszego oddania naturalnych cech kamienia.

Płytki w czterech wersjach kolorystycznych: Oro, Diamante, Sabbia, Terre

Każdy kolor w wykończeniu matowym. Sabbia i Terre również w strukturze.

Dostępne formaty: 30x30, 45x45, 30x60, 60x60

Refin  Murcia  - naturalne piękno

Marmur Crema Marfil, który jest kamieniem docenianym na całym świecie,  również znalazł swoje odzwierciedlenie w ceramice.. Nazwa nowej kolekcji gresów Refin pochodzi od hiszpańskiego regionu Murcja gdzie znajdują się złoża tego szlachetnego marmuru. Gresy Murcia doskonale oddają naturalny rysunek i zabarwienia typowe dla Crema Marfil, podkreślając „wszechstronność” tego materiału. To kolejny dowód na to, że klasyka jest wiecznie modna i idealnie współgra ze współczesną rzeczywistością.

Murcia występuje w trzech wybarwieniach : Avorio, Crema, Avana

Dostępne formaty: 30x60 i 60x60

Kolekcję uzupełniają mozaiki w tych samych kolorach.

Refin  Bernini - w hołdzie wielkiej sztuce

Gian Lorenzo Bernini (1598 – 1680) był jednym z ważniejszych architektów, rzeźbiarzy i malarzy włoskich XVII wieku. Sławę przyniosły mu wykonane z niezwykłym pietyzmem, dbałością o szczegóły anatomiczne, marmurowe rzeźby.

Bohaterem jego twórczości architektonicznej był niewątpliwie trawertyn. Ten ukochany przez Berniniego kamień został użyty w wielu realizacjach urbanistycznych, które przetrwały do dziś jako znane na całym świecie  przykłady włoskiego Baroku.

Refin, kolekcją Bernini, „ożywia” właśnie trawertyn.  Oddaje jego piękno i subtelność. Od naturalnego trawertynu gresy Bernini odróżniają walory techniczne, charakterystyczne dla gresów barwionych w masie, czyli przede wszystkim twardość oraz niska nasiąkliwość.

W kolekcji Bernini znajdziemy cztery kolory w wykończeniu matowym i przepolerowanym (lappato) : Avorio, Beige, Noce, Silver

Dostępne formaty: 30x30, 45x45, 30x60, 60x60

Dopełnienie stanowią gresowe mozaiki w kształcie klasycznej kostki lub cegiełki.

 

Refin Palladio  – śladami historii architektury

Refin w nowych kolekcjach gresów oddaje cześć artystom, którzy swoją twórczością zapisali się na kartach historii architektury.

Jednym z nich był Andrea Palladio (1508-1580) zajmujący czołowe miejsce na liście architektów włoskiego Renesansu. Oprócz licznych kościołów, teatrów i mostów, sławę przyniosły mu wille projektowane dla weneckiej arystokracji oraz przedstawicieli bogatego mieszczaństwa. Rezydencje jego autorstwa z regionu Veneto wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W bryłach wychodzących spod ręki Palladio widać silne wpływy zachodnie i antyczne. Jego twórczość dała początek  stylowi klasycystycznemu w architekturze.

Inspiracją dla gresowej kolekcji Palladio jest Pietra Piasentina.  Nazwa tego kamienia pochodzi właśnie z czasów Renesansu. Zleceniodawcy Palladia oceniając z  zadowoleniem  efekty jego pracy , mówili  La pietra che la piase/che piace/, czyli kamień, który się podoba . Był to ulubiony materiał stosowany przez Andrea Palladio w renesansowych budowlach. Pietra piasentina poprzez kolekcję Palladio ma szansę na kolejne wcielenie, tym razem we współczesnych wnętrzach.

Nowa kolekcja Palladio daje wiele możliwości projektowych . Gresy w wersji antypoślizgowej R11 doskonale nadają się na powierzchnie zewnętrzne: tarasy, elewacje. Wersja do wnętrz rezydencjalnych IN jest gładsza, o antypoślizgowości R9.

Dostępne są dwa formaty 30x60, 60x60 w kolorach Perla, Originale i Beige

oraz ciekawe rozwiązania mozaikowe (np. listello inciso A+B)

Serię Palladio uzupełniają wszystkie elementy specjalne niezbędne do obróbki krawędzi tarasów, schodów czy parapetów.

 

Refin Bluetech – pięć odcieni szarości

Elegancja i szlachetność kamienia belgijskiego pierre blue zostały uchwycone w kolekcji Bluetech. Nowa propozycja firmy Refin jest przykładem syntezy klasycznej materii z nowoczesnymi trendami. Gresy Bluetech w strukturze i wykończeniu powierzchni są naznaczone „upływem czasu”. Natomiast w kolorystyce i technologii wykonania idealnie odpowiadają na wymogi współczesnej architektury.

Vintage, Design, Format, Style, Concept to pięć odcieni szarości serii Bluetech.. Nierówno nacinane brzegi, przetarte rogi, zarysowania na powierzchni, struktura gładka lub chropowata, różnorodne nasycenie barw , białe plamki przypominające ślady wapnia w kamieniu, to cechy które nadają tej kolekcji ponadczasowy wymiar .

Dostępne formaty:  60x60

Dodatkowo w kolorach Format, Style, Concept formaty 30x60 i 60x60  w wersji skin , czyli płytach gresowych o grubości 4,8mm z przeznaczeniem na ścianę.

 

Refin Graffiti – miejski styl

Z obserwacji industrialnych krajobrazów, przestrzeni miejskich i przemysłowych wypłynęła potrzeba przeniesienia betonu do świata ceramiki. Kolekcja Graffiti to gresowe płyty, które godzą ze sobą monochromatyczne powierzchnie z surowością materii charakterystyczną dla betonu.

Niejednorodnie nasycone odcienie szarości oraz nieregularnie zarysowane, „podrapane” powierzchnie, przypominające betonowe wylewki, sprawiają , że gresy Graffiti doskonale skomponują się ze stylem minimalistycznym, ale także podkreślą charakter odważnych wnętrz.

Siedem kolorów: Bianco, Cenere, Corda, Beige, Grigio, Antracite, Terra

Występują w formatach: 30x60, 60x60

Dodatkowo dostępna jest również cienka wersja skin w wymiarze 30x60

Wszystkie gresy z tej serii oznaczone są wariantem tonacyjnym V2 określającym dopuszczalne zróżnicowanie kolorystyczne.

Refin Kaos – ceramiczne wariacje Luchi Nichetto

Refin po raz kolejny zaprosił do współpracy współczesnego artystę.

Luca Nichetto, wielokrotnie nagradzany w dziedzinie sztuki industrialnej ( Grand Design Award 2008, Chicago Atheneum Museum of Architecture Good Design Award 2008, IF Produkt Design Award 2008, Elle Decoration International Design Award 2009 –EDIDA) podjął wyzwanie stworzenia autorskiej kolekcji płyt ceramicznych.

Punktem wyjścia dla projektu Kaos była  idea momentu zero. Według Nichetto stan zero to z jednej strony  wielki bałagan i chaos, a z drugiej  źródło nieskończonych możliwości tworzenia.

Inspiracją dla kolekcji Kaos jest ziemia, twór organiczny i bezkształtny, który jest nierozerwalnym elementem składowym płyt gresowych, warunkującym ich powstawanie, umożliwiającym przybranie określonego kształtu .

Luca Nichetto stworzył ceramiczną powierzchnię „molekularną”, usianą drobnymi wypukłościami, z reliefem 3D, różnorodnością wzoru. Struktura gresów Kaos wydaje się żyć własnym życiem, jest dynamiczna, przy każdym spojrzeniu inna. Ten brak linearności nadaje kolekcji naturalny charakter.

Dostępny bardzo szeroki wybór formatów: 10x10, 10x60, 20x60, 30x60, 60x60, 30x120, 60x120

oraz kolorów: White, Black, Cool ( podzielony na cztery odcienie szarości Cool 1,2,3,4), Warm ( podzielony na cztery odcienie beżu Warm 1,2,3,4).

Do niuansów kolorystycznych Luca Nichetto dodaje różnorodną  grafikę powierzchni.

Dekory występują w wersji chromatycznej : w żółtym, czerwonym, niebieskim i biało-czarnym kolorze

a także w wersji strukturalnej: dekor Wave

 

Nasza lokalizacja

Jesteśmy solidni

Rzetelna Firma
 
Certyfikat Wiarygodnosci Creditreform 250x250 baner
 
Gepard min

Nasze atuty

 • Bogata i różnorodna oferta
 • Ciekawa i duża ekspozycja
 • Profesjonalne doradztwo
 • Doświadczenie w obsłudze inwestycji
 • Szybkie i sprawne dostawy
 • Dogodne godziny pracy

Produkty

W naszej ofercie znajdziecie:

 • Gresy najwyższej jakości
 • Beton architektoniczny
 • Glazurę
 • Mozaiki ceramiczne, szklane i kamienne
 • Konglomerat kwarcowy
 • Kamień naturalny
 • Chemię budowlaną
 • Systemy uszczelnień

Salon i kontakt

Godziny otwarcia salonu:
poniedziałek - piątek: 8 - 18
sobota: 9 - 13.30

Dane kontaktowe:

Biuro, ekspozycja, magazyn:
Bartycka 175. lok. 4, Warszawa
tel. (22) 651 05 41, 840 71 51
tel. (22) 891 44 65
kom. 504 103 850
e-mail: info@dav.com.pl
fax (22) 891 44 65